Poduszka ortopedyczna

Co nowego Fora Leczenie Pomoce ortopedyczne i inne udogodnienia Poduszka ortopedyczna

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #41270
  kluszon
  Participant

  Witam, jesteście w stanie polecić jakąś poduszkę ortopedyczną? A może znacie sklep w okolicy Krakowa, który pomoże mi dobrać odpowiednią poduszkę? Jakiś czas temu sprawiłem sobie poduszkę dr. Sapporo Swing zachęcony pozytywnymi opiniami w internecie, ale zupełnie mi nie pod pasowała i po 2-3 miesiącach kiepskiego snu i obolałej szyi wróciłem do klasycznej poduszki z częściową ulgą…

  #41271
  MateuszD
  Participant

  Ja mam poduszkę profilowaną qmed i sobię chwalę.
  Słyszałem że poduszki tempur są super, lecz cena odstrasza

  #41273
  Michal
  Participant

  bardzo sobie chwalę poduszki, które można kupić w Jysku (Częste przeceny).Wellpur chyba. Ale podstawa to dobrać odpowiedni kształt.

  #41274
  kluszon
  Participant

  Dziękuje za pomoc. O qmed słyszałem od innej osoby też jest zadowolona. Tempur rzeczywiście drogie, ale można wymienić na inny rodzaj w ciągu 1 roku użytkowania co jest ciekawą opcją. O Wellpur nie słyszałem, spróbuje podjechać sobie do Jysku w takim razie i zobaczyć. A jak było w waszym przypadku od razu czuliście, że to ta poduszka czy trzeba czasu żeby się przyzwyczaić?

  #41275
  MateuszD
  Participant

  To zależy czy dopiero zaczynasz z poduszkami profilowanymi. Ja pierwszy tydzień źle spałem a potem się przyzwyczaiłem. Przy wyborze poduszki bardzo ważna jest wysokość. Połóż się na boku i podnieś głowę do poziomu wyrównania odcinka szyjnego, głowy i kręgosłupa a potem zmierz wysokość do podłoża. Możesz nawet trochę wyżej ale to wszystko zależy od miękkości poduszki. Poduszkę wybieraj najlepiej na podstawie pomiaru i swojej własnej wygody. Na prawdę warto to wszystko wypróbować na własnym materacu bo on też się zapada pod twoim ciężarem.
  Mam nadzieję że wyczerpałem temat 😀
  Pozdrawiam

  #41277
  KrzyK
  Keymaster

  Mam taką ortopedyczną od wielu lat. Na tyle wielu, że nie pamiętam gdzie kupiona. Potwierdzam, że wysokość tak naprawdę powinna zagrać w komplecie pacjent-materac-poduszka. U mnie nieco zabrakło do komfortu ale da się spokojnie położyć na niej płaskiego jaśka jak nieco brakuje. Tak śpię już od lat.

  #41279
  kluszon
  Participant

  Dzięki wszystkim za wskazówki, spróbuje coś w ten sposób dobrać.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.