Jazda samochodem.

Co nowego Fora Jak żyć z chorobą, jakość życia Inne Jazda samochodem.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #41408
  Kuleczka
  Participant

  Witam. Wpadłam ostatnio na fantastyczny pomysł. Stwierdziłam, że chce iść na prawo jazdy. Tak mnie wizja niezależności pociągneła, że kompletnie zapomniałam o istotnej niedogodności. Chodzi o ograniczenie ruchomości szyji. Czy ktoś mimo tego problemu jest wstanie prowadzić auto i najważniejsze czy w tym stanie zdał egzamin? Przeraża mnie wizja cofania, bo się nie obrocę – no ale tu może się uda przy pomocy samych lusterek. Ale skrzyżowanie, na którym trzeba się upewnić czy nic nie jedzie z lewej lub prawej strony, gdy obròcenie głowy a nawet ciała jest mocno ograniczone -nie wiem czy to możliwe w sposób bezpieczny. Jest ktoś kto jakoś sobie z tym radzi? Czy dać sobie spokój?

  #41410
  MateuszD
  Participant

  Może poczekaj aż będzie można zdawać z kamerą cofania. Ciężko ci będzie przejść badania lekarskie

  #41411
  Kuleczka
  Participant

  Dzięki za odpowiedź. Im dłużej nad tym myślę, to widzę, że bez konkretnych rozwiązań nie uda mi się jeździć. Mam nadzieję, że wprowadzą coś takiego na egzaminach, o czym wspomniałeś

  #41453
  KrzyK
  Keymaster

  Daj spokój, jeździ się na lusterka. Na egzaminie też. Nigdy nie cofałem z wykręcaniem do tyłu nawet jako zdrowy koń. I nie wykręcałem się na egzaminie.
  Co do rozglądania się na skrzyżowaniu, przecież w pewnym zakresie można obrócić się ciałem, człowiek ma poza tym rewelacyjne widzenie oboczne (poza głównym polem) oczami też umie kręcić. Nie mam specjalnie problemów a sztywność 100%. Jedyne co jest lekkim problemem to włączanie się do ruchu z prostopadłej do jakieś szybkojezdnej bo poprostu trzeba daleko zdiagnozować teren. Pomaga ustawienie bryki po skosie i elektryczne lusterko, które sprawnie można przestawić żeby widzieć całą drogę.
  Co do badania, przecież prawko dostają równiez ludzie z wiekszymi problemami, wymagający dostosowania pojazdu, wózkowi, itd… pewnie kwestia lekarza.
  Nie stresuj się, przyjmij wyzwanie 😉
  KK

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.