cześć sztywniaki!

Co nowego Fora Ogólne Pierwsze kroki cześć sztywniaki!

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #41109
  Patryk
  Participant

  Witam Was!
  jestem nowy na forum i jakoś staram się odnaleźć w nowej dla mnie rzeczywistości.
  zacząłem chorować w zeszłym roku, zaczęło się od obrzęku i bólu stawu palca…obecnie boli mnie w zasadzie cała prawa strona czyli kości palców stopy,kolano, bark no i oczywiście całe plecy, które sztywnieją i bolą mnie mięśnie pleców tak jakbym ciągle miał zakwasy.

  obecnie chodzę do dr reumatolog w Poznaniu i zaczynam szukać pomocy na własną rękę, ponieważ widzę, że raczej średnio mi to pomaga.
  brałem diclac 150mg x1 dziennie i o ile pomagało na bóle stawów (bark, stopa, kolano) o tyle na plecach nie odczuwam żadnej poprawy i zaczyna mni to bardzo przeszkadzać.

  będę studiował forum i szukał opcji podjęcia leczenia biologicznego na nfz ponieważ nie stać mnie na leczenie prywatne… 🙁

  #41113
  KrzyK
  Keymaster

  Jeśli celujesz w poważniejsze leczenie to zacznij o potwierdzonej diagnozy. Bez tego nie przejdziesz kryteriów kwalifikacji.
  pozdrawiam
  Krzysztof

  #41114
  Patryk
  Participant

  racja.
  tylko czy żeby mieć diagnozę trzeba mieć skierowanie do szpitala i tam przechodzi się badania czy jak to się odbywa?
  tak pokrótce. albo czy jest jakiś temat na forum jak krok po kroku zacząć działać?

  • This reply was modified 3 years, 8 months temu by Patryk.
  #41116
  Patryk
  Participant

  wczoraj byłem na badaniach kwalifikujących do przyjmowania leku o nazwie “iksekizumab”.
  czekam na wyniki.
  jednocześnie pani reumatolog u której się leczę, stwierdziła, że w moim przypadku nie ma szans na dostanie się na leczenie biologiczne na NFZ ponieważ nie mam jeszcze zmian na zdjęciach RTG…przykre, że w kraju w którym żyję i od wielu lat płacę podatki, nie chcę mi pomóc…
  na zachodzie pełna refundacja a u nas kosmiczne koszty, na które mnie nie stać.
  czy ktoś z Was próbował szukać na własną rękę leków biologicznych za granicą? albo zatrudnienia czy cokolwiek by tam płacić składki i dostawać lek?

  wypełniłem też test BASDAI…lekką ręką, bez żadnego “czarowania” wynik miałem w okolicy mocnej 7.

  #41137
  eddie
  Participant

  Patryk, a jakimi badaniami zostało potwierdzone u Ciebie rozpoznanie ZZSK ? Czy masz antygen dodatni ? Czy miałeś robiony rezonans ? Czy masz bóle typowe dla zapalnego bólu stawów krzyżowo-biodrowych ? Bo objawy o których piszesz chyba wprost nie dają szans na rozpoznanie ?

  #41140
  Michu86
  Participant

  Jest program leczenia biologicznego dla spondyloartropatii ,tylko ze zmianami wyrazonymi w rezonansie. Zeby cokolwiek uzyskac najpierw diagnoza i pobyt w szpitalu. Zrob badania prywatnie w laboratorium na HLA-B27, zapisz sie do poradni reumatologicznej, od nich skierowanie na rezonans st. krzyzowo-biodrowych.Jak zdobedziesz wyniki i beda dodatnie.To wtedy popros o skierowanie do szpitala celem kwalifikacji do leczenia biologicznego.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.