ZZSK a prowadzenie samochodu

Co nowego Fora Leczenie Program leczenia ZZSK ZZSK a prowadzenie samochodu

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #41366
  Mirek
  Participant

  Witam
  Kilka lat temu zdiagnozowano u mnie zzsk. Od wielu lat obserwuję u siebie powolne sztywnienie prawie wszystkich stawów i kręgosłupa. Ostatnio coraz bardziej przeszkadza mi ograniczenie ruchomości szyi.
  Boję się, że za jakiś czas będę miał problem z prowadzeniem samochodu. Najgorzej jest przy podjeżdżaniu do skrzyżowania z drogą pod kątem większym niż 90 stopni.
  Proszę o pomoc:
  Jak można sobie pomóc: Może jakieś dodatkowe lusterka? Może jakaś kamerka?
  Pozdrawiam Mirek

  #41367
  Michal
  Participant

  A czy jesteś w programie leczenia biologicznego?
  To kluczowe.
  Jeżeli tak i mimo to “sztywniejesz” to zostają ćwiczenia. Tyle, że trzeba znać zakres zmian w kościach (aktualne RTG) żeby wiedzieć jakie zakresy ćwiczeń są bezpieczne. Zwłaszcza z szyją trzeba być czujnym żeby nie przegiąć. Najlepiej konsultować się w tej sprawie z dobrym fizjoterapeutą, dla którego temat ZZSK nie jest czymś egzotycznym.
  Co do ułatwień w prowadzeniu auta to jest trochę patentów ale te też bardzo indywidualnie należy dobierać. Metodą prób i błędów niestety.Poszukaj w sieci.
  Pozdrawiam!

  #41368
  Mirek
  Participant

  Dzięki Michał za szybką odpowiedź
  O programie leczenia biologicznego moi lekarze nic nie wspominali. Muszę sam się tym zainteresować.
  O tych “patentach” ułatwiających prowadzenie samochodu nic nie wiem i w sieci nie mogę znaleźć. Liczyłem, że ktoś z forum mi coś podpowie. Moja wyobraźnia kończy się na ewentualnym dodatkowym lusterku lewym ustawionym pod odpowiednim kątem. Muszę po prostu je kupić i spróbować.

  #41369
  Michal
  Participant

  Parę lat temu, przed wdrożeniem biologii, też zastanawiałem się nad tego typu patentami ze względu na ograniczenia rotacji w szyjnych segmentach kręgosłupa.
  Po wdrożeniu leczenia biologicznego, kręcenie głowa podczas manewrów przestało być problemem. Ustawienie kierownicy w rowerze też wróciło do standardowego 😉
  Oczywiście jakieś ograniczenia nadal mam ale spora ich część okazała się jedyni blokadą generowaną przez układ mięśniowy (stany zapalne przyczepów mięśni, ścięgien itp.).. Generalnie odżyłem i zapomniałem o problemie.
  Jeżeli masz diagnozę ( ZZSK ) a lekarze nie wspominają o leczeniu biologicznymi to znaczy, że należy zmienić lekarzy.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.