Sztywność stawów

Co nowego Fora Ogólne Pierwsze kroki Sztywność stawów

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #41476
  VeronikaTyka
  Participant

  3 minuty temu

  Witajcie.
  Może mi pomożecie bo jestem bezsilna.
  Jestem po 3 artroskopiach kolana w ciągu pół roku. Kolano ciągle sztywne, bez pełnego wyprostu i zgięcia. Od lipca ból biodra od strony nogi operowanej. Najpierw ból przy chodzeniu później coraz większy przykurcz tego biodra. We wrześniu 3 operacja kolana. Po tej operacji biodro zaczęło boleć jeszcze bardziej i sztywność jest coraz większą. Mało tego od miesiąca sztywnieje drugie biodro i pojawił się palacy ból pośladków. Ciężko wysiedzieć. Rano jak wstaje biodra,kolano i krzyż sztywne. Coś okropnego. Jak rozchodzę trochę lepiej ale po siedzeniu znowu wszystko sztywnieje. Zrobiłam artro MR biodra prawego i wyszły torbiele kostne i uszkodzenie obrąbka. Najgorsza jest ta sztywność stawów coraz większa. Po przeciwzapalnych ból się wycisza ale sztywność się nie zmniejsza. Lekarze twierdzą że te objawy są z przeciążenia. Ja w to nie wierzę. Ob i crp w normie morfologia też. Stany podgorączkowe i ogólne rozbicie. Czy możecie mi podpowiedzieć jakie badania należy zrobić? Jestem bezradna i mam coraz większy problem z chodzeniem. Czy NLPZ dzialaja na sztywność stawów? Po jakim czasie ta sztywność powinna minąć? Możecie coś doradzić na ta sztywność. Biore rantudill forte i stawy bola trochę mniej ale sztywność nie zmniejsza się. Może za wcześnie biorę te leki 2 tygodnie. Pozdrawiam

  #41477
  Michal
  Participant

  Cześć. Radziłbym Ci przede wszystkim konsultację z reumatologiem. Jeżeli nie masz ‘pod ręką’ znajdź w necie najlepszego i umów się na wizytę. Choroby reumatyczna mają sporo indywidualnych odmian i nie zawsze parametry OB i CRP są podwyższone.
  Nie wiem jaka była u Ciebie kolejność ale to, że najpierw problemy są z kolanem a potem okazuje się że ich powodem była podstępująca degeneracja stawu biodrowego to standard. Jak to mówią ‘biodra płaczą kolanami’.
  Jeżeli to problemy o podłożu reumatoidalnym to NLPZ-ty łagodzą objawy ale nie leczą.
  Sztywność stawów często wynika z napięć mięśni i zapalnych stanów przyczepów. Ale z tego co piszesz w obrazie wyłażą Ci zmiany kostne więc tym bardziej NLPZ tu ma ograniczone możliwości zadziałania w kwestii sztywności.
  Gnaj do reumatologa z tym.
  Powodzenia
  Michał

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.