Spondyloartropatia?

Co nowego Fora Ogólne Pierwsze kroki Spondyloartropatia?

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #41480
  ryan
  Participant

  Witam wszystkich,

  Jestem 30-letnim mężczyzną i od około 4 miesięcy mam dziwne problemy ze stawami i mięśniami. Zaczęło się bólem w odcinku szyjnym kręgosłupa i bólami mięśni lewej ręki. Później ból rozszedł się również na mięśnie nóg i stawy całego ciała – głównie ramiona, barki, kolana i biodra. Stawy zaczęły strzelać przy niektórych ruchach, ale ból nie był jakiś bardzo intensywny. Od około miesiąca zaczęły dość mocno boleć okolice stawów krzyżowo-biodrowych i tutaj dziwna sprawa – najbardziej boli gdy dłużej posiedzę, szczególnie wieczorem. Natomiast w nocy i nad ranem ból ustępuje. Nie czuję porannej sztywności.

  Miałem robione badania: HLA-B27 negatywny, RF ujemny, ANA dodatnie 1:160 o typie ziarnistym (wszystkie swoiste ujemne), OB i CRP w normie, ANCA i ASO ujemne, Borelioza ujemna. Miałem również robione RTG stawów k-b i w opisie mam: stawy k-b o zatartych zarysach i zwężonej szparze stawowej. Dwa dni później zrobiłem MRI stawów k-b i w opisie wykluczono jakiekolwiek zmiany – szpary stawowe o gładkich zarysach, bez obrzęku szpiku, stłuszczenia i bez cech sklerotyzacji. Placówka w której robiłem MRI jest uznawana za najlepszą w okolicy.

  Próbowałem Roticox 90mg/d i Aclexe ale bez poprawy. Teraz dostałem na próbę Metypred 16mg/d + Sulfalazyne 2x500mg/d – biorę ponad tydzień – na razie bez poprawy. Bardzo pomagają mi zabiegi u fizjoterapeuty – szczególnie masaże i głęboka stymulacja – wtedy na 1-2 dni mam spokój z bólem w okolicach pośladków.

  Bazując na Waszym doświadczeniu – co mogę zrobić żeby to dokładnie zdiagnozować i w jakie leczenie celować?

  • This topic was modified 10 months temu by ryan.
  • This topic was modified 10 months temu by ryan.
  #41483
  ryan
  Participant

  Dodam jeszcze że wszystko zaczęło się miesiąc po zapaleniu oskrzeli – stąd reumatolog zasugerował póki co reaktywne zapalenie stawów.

  #41485
  Waskird
  Participant

  Pojawił się od kilku lat problem (patrz link). Przedmiotowy antybiotyk jest bardzo często aplikowany. Problem tkwi w sytuacji bardzo późnych (nawet p roku) objawów otrucia, ŻE NIE KOJARZY SIĘ ICH Z KURACJĄ !!!!. Ludzie “latają” po lekarzach a lekarze praktycznie nie są ich świadomi, a także brak procedur potwierdzenia, leczenie NIE ISTNIEJE.
  https://biuletyn-zdrowia.pl/pl/archiwum/nr-4-fluorochinolony
  Biuletyn Zdrowia nr 4
   
  Wyjątkowo toksyczne antybiotyki…
   
  dr n. med. inż. lek. neurolog
  Krzysztof Piotr Michalak

  #41486
  Michal
  Participant

  A jak tam Pana sukcesy w walce ze szczepionkami?

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.