Problemy z zajściem w ciążę? Polecany ginekolog?

Co nowego Fora Jak żyć z chorobą, jakość życia Sekcja mamy, taty i maluszka Problemy z zajściem w ciążę? Polecany ginekolog?

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #38489
  7marzenaka7
  Participant

  Witam,

  czy któraś z Pań miała lub ma problemy z zajściem w ciążę? Czy są jakieś doniesienia na temat tego, że ZZSK może towarzyszyć jakieś utrudnienie w tej kwestii? My się staramy od kilku lat (ja ZZSK) i nie wychodzi, mimo dobrych wyników badań obu stron

  Czy możecie polecić jakiegoś ginekologa, który ma doświadczenie w prowadzeniu kobiet z ZZSK?

  Będę wdzięczna

  #40426
  Ola
  Participant

  Ja właśnie zaszłam w ciążę (mam ZZSK), mąż zdrowy. Zanim się zdecydowałam dużo rozmawiałam z moja reumatolog. ZZSK nie powinno wpływać na płodność. Ja przyjmowałam leki biologiczne (Embrel) u kobiet wpływają korzystnie na płodność, a u mężczyzn odwrotnie. Oczywiście odstawiamy leki przed planowaną ciążą, ale reumatolog mówiła, że takie są doniesienia.

  Ja teraz jak już jestem w ciąży mam problem z ginekologiem. Jeśli chodzi o reumatolog to jestem w dobrych rękach, ale ginekolodzy boją się prowadzić moja ciąże. Przyjmuję sterydy bo nie dało wytrzymać z bólem jaki pojawi się w 3 miesiącu.
  Bardzo mi zależy na dobrej opiece gin w czasie ciąży, gównie przez przyjmowane leki i sam poród (boje się, jestem nastawiona na CC).
  Może ktoś polecić ginekologa, który poprowadzi ciążę u kobitki z ZZSK (najlepiej woj. kuj.-pom.)? Niektóe z Was już rodziły, też miałyście takie przeboje z prowadzeniem ciąży?

  #40448
  sabina.s
  Participant

  Ja jestem w ciąży. Ginekologa szukałam długo na etapie jej planowania. Byłam chyba u 6. Szukałam takich co pracują w szpitalu, ostatecznie wybrałam panią ordynator patologii ciąży. Nie robiła żadnych problemów, pelna koordynacja z okulistą i reumatologiem, również przyjmuje steryd Metypred 4mg oraz kropie oko Flarexem.
  Może też poszukaj takich co pracują w szpitalu. Ja wchodziłam na strony internetowe spisywałam nazwiska i szukałam w internecie o nich informacji.

  Ola jaki steryd przyjmujesz?

  #40781
  Kamila
  Participant

  U mnie Hawryluk, Gravida. Nie wiadomo dlaczego nie mogłam przez kilka lat zajść w ciążę – hormony wyrównane, tarczyca wyrównana, spondyloartropatia stabilna na lekach. Dzięki pomocy doktora – mój cud ma 17 tygodni. Przy AMH 0,4 (wchodziłam we wczesną menopauzę prawdopodobnie z powodu choroby reumatycznej).

  #41071
  paainka
  Participant

  Hej,
  Mam 27 lat (we wrześniu 28), zdecydowaliśmy z partnerem założyć rodzinę i w porozumieniu z reumatologiem oraz ginekologiem będziemy się starać o dziecko. Mam ZZSK (diagnoza w 2012 r.), w zeszłym roku uczestniczyłam w badaniu klinicznym, obecnie przyjmuję NLPZ.
  Jeśli chodzi o ginekologa, to Pani doktor do której chodzę prywatnie pracuje, również w szpitalu na ul Karowej w Warszawie. Od kiedy jestem jej pacjentką – sama wyraziła chęć prowadzenia mojej przyszłej ciąży, więc nie miałam problemu z wyborem lekarza prowadzącego:)
  Mam wiele obaw, w szczególności o sterydy w ciąży, szczególnie, że obecnie mam zaostrzenie choroby…

  #41072
  Kamila
  Participant

  Hej, ja byłam całą ciążę na sterydach (5 mg) i 3/4 na sulfasalazynie (3g dziennie). Potem odstawiłam sulf. w 8 msc, bo nie jest wskazana przy porodzie, trochę mi się zaostrzyło, brałam 10 mg, potem 7,5 mg i przed porodem znowu 5 mg. Miałam piękną remisję na lekach gdzieś od 2 miesiąca ciąży. Sterydy odstawiłam zgodnie z zaleceniem mojej reumatolog po narodzinach i rozpoczęciu karmienia (zeszłam do 2,5 a potem do zera). Na sterydach rana po cesarce wolniej by się goiła więc ich odstawienie było dość istotne, poza tym po porodzie jest cisza hormonalna w organiźmie i u mnie była remisja. Dziecko urodziło się w pełni zdrowe i rezolutne 🙂 Obecnie jestem bez leków, malutka ma 10 tygodni, choroba powoli wraca, pewnie wrócą też sterydy, bo nie chcę przestawać karmić. Trochę ciężko przy dźwiganiu. Najgorsze że trapi mnie bezsenność (bolą plecy w nocy) ale lekarz dopuścił Nasen i jakoś jedziemy 😉 Nie bojaj się, dasz radę 🙂 Chcieć to móc 🙂

  #41073
  Kamila
  Participant

  Gdybyś brała sulfasalazynę, pamiętaj o dużych dawkach kwasu foliowego już teraz i potem w ciązy.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.