Nietolerancja pokarmowa

Co nowego Fora Leczenie Dietetyka Nietolerancja pokarmowa

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #37021
  andrzej.wglarz
  Participant

  Witam wszystkich!

  Mam pytanie odnośnie badania na nietolerancje pokarmową, jest to badanie dość drogie, ale może warto? 

  #37022
  zbigniew.grabowski
  Participant

  jasne że warto,wszystko co robimy dla siebie jest warte zachodu,kasa-i tak ją wydasz na coś innego-może mniej wartościowego

  #37023
  andrzej.wglarz
  Participant

  A może robiłeś takie badanie lub znasz kogoś z naszym schorzeniem co robił?

  #37024
  zbigniew.grabowski
  Participant

  osobiście nie robiłem,mam refluksy poranne,to biorę tabletkę,jak narazie tyle,narazie pomaga,wejdzna -3majmysierazem-,tam spytaj,ja nie znam nikogo kto by robił,

  #37025
  andrzej.wglarz
  Participant

  Też mam refluks, ale odstawiając pare produktów (cytrusy,kawa,smażone potrawy, wody gazowane itp.) nie odczuwam dużego dyskomfortu.  Dzięki za namiiar stronki, nara.

  #37026
  andrzej.wglarz
  Participant

  Witam wszystkich!

  Powracam do tematu nietolerancji pokarmowej, ponieważ w grudniu zrobiłem na nie badania i wykazały  nietolerancje  na pare produktów. Jestem w trakcie poszukiwania dietetyka , który ma doświadczenie w chorobach reumatycznych.

  Wielka prośba jeżeli macie jakieś namiary na dobrego dieteyka z okolicy Bielska-Białej lub w województwie śląskim to dajcie znać.

  #37027
  pestka
  Participant

  Zrobiłam badanie na nietolerancje pokarmowe IGG-zależne parę miesięcy temu. Gdy pokazałam je alergologowi, zaczął krzyczeć, że na to laboratorium należy nasłać policję, bo mnie oszukano, gdyż IGG nie ma nic wspólnego z uczuleniami. Jakoś w to nie uwierzyłam i przejrzałam wystąpienia na kilku aktualnych sympozjach alergologicznych. Zdania są podzielone – jedni naukowcy twierdzą, że nie należy włączać diagnostyki IGG do procedury, inni, że należy, bo badania te pokazują alergię, choć nie bardzo wiadomo, dlaczego. Co do mnie – bardzo restrykcyjna, dwuipółmiesięczna dieta, którą wprowadziłam samodzielnie, nie pozbawila mnie problemow jelitowych. Badanie panelu pokarmowego IGE wyszło ujemnie. Fakt, że badania na alergie wychodziły mi w życiu zwykle ujemnie, a ja co jakiś czas ląduję z dużą alergią na dyżurze znaczy dla mnie tyle, iż testy w kierunku alergii są po prostu dziurawe. Moim zdaniem można zrobić badanie IGG, jeśli poleci je dobry dietetyk, oni mają większe doświadczenie i szersze obserwacje.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.